Zapomniałem hasła
Rejestracja

Sparingi!
Autor: Tomasz_Goral @ Wczoraj 8:06
W okresie przygotowawczym, zwyczajowo zdarzają się mecze sparingowe. Seniorzy są już po pierwszym sparingu z Granicą Bogatynia, gdzie mimo problemów kadrowych zdołano pokonać gości z Bogatyni 3:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli bracia Piechno. Kolejny sparing już jutro tj sobota 17.02 o godzinie 12.00 na stadionie w Zgorzelcu!

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE
Autor: Tomasz_Goral @ 2017-11-20, 15:13
W dniu 7.12.2017r. o godzinie 16.30 w sali konferencyjnej na stadionie w Zgorzelcu odbędzie się zebranie sprawozdawcze MKS Nysa Zgorzelec, na które wszystkich członków Stowarzyszenia zapraszamy!

3 punkty na koniec.
Autor: Tomasz_Goral @ 2017-11-20, 09:17
Na zakończenie rundy jesiennej Nysa Zgorzelec w bardzo ważnym meczu pokonała Górnika Złotoryja 1:0. Trzy punkty zdobyte w tym meczu mogą okazać się bardzo istotne w walce o utrzymanie, gdyż dzięki nim różnica punktowa nie jest zbyt wielka.
Nysa mecz zagrała w składzie:
NYSA: Franaszczuk - Masalski (Pacak), Łuszczyk, Duduć, Damian Piechno, Jaworski, Wójcik (Witowski), Stępniewicz, Borowy, Machowski, Daniel Piechno.
Losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w 75 minucie meczu, gdzie błąd obrońców gości wykorzystał Daniel Piechno zdobywając upragnionego gola. Mimo wizualnie lepsze gry gości nie udało im się zdobyć bramki, dzięki czemu to Nysa wyszła z tego pojedynku zwycięsko. Teraz czas na odpoczynek, ale od nowego roku zawodnicy Nysy, muszą bardzo mocno pracować, aby utrzymać się w 4 lidze. Drużyna ze Zgorzelca do lat przez wielu nazywana jest "rycerzami wiosny" co świadczy o dobrych wynikach w rundach wiosennych, bądźmy zatem dobrej myśli, że tak też będzie tym razem i po wakacjach nadal będziemy mieli w Zgorzelcu 4 ligę.

Autor: Tomasz_Goral @ 2017-11-17, 09:25
Ostatnia kolejka IV ligi w rundzie jesiennej.

W najbliższy weekend odbędzie się ostatnia kolejka po której przyjdzie długi czas odpoczynku. W tej kolejce Nysa Zgorzelec podejmie na własnym boisku drużynę Górnika Złotoryja.
Górnik Złotoryja zajmuje obecnie przed ostatnie miejsce w ligowej tabeli i w 14 dotychczasowych spotkaniach zdobyła 6 punktów. Nysa jest o jedno miejsce wyżej i w 14 spotkaniach zdobyła punktów 10. Punkty w tym meczu Nysie bardzo się przydadzą jeśli w nowej rundzie Nysa chce myśleć o walce o utrzymanie. Pełna pula w tym meczu pozwoli również mocniej zbliżyć się punktowo do drużyn które są wyżej niż Nysa. Mecz pomiędzy Nysą a Górnikiem odbędzie się już jutro tj sobota o godzinie 13.00 na stadionie w Zgorzelcu. Wszystkich sympatyków piłki nożnej na ten mecz zapraszamy!

Włókniarz Mirsk - Nysa Zgorzelec 4:1
Autor: Tomasz_Goral @ 2017-11-13, 08:11
Nie udał się wyjazd do Mirska piłkarzom ze Zgorzelca, którzy ulegli na boisku w Mirsku tamtejszemu Włókniarzowi 4:1. Jedyną bramkę dla zespołu Nysy zdobył z rzutu karnego Daniel Piechno.
Do rozegrania pozostał jeszcze jeden mecz w tej rundzie, w którym to Nysa podejmie na własnym boisku Górnika Złotoryja. Ten mecz w najbliższą sobotę na boisku w Zgorzelcu.
Nysa zagrała w składzie:
Franaszczuk – Daniel Piechno, Pacak, Borowy, Jaworski, Łuszczyk (Wojciechowski), Machowski, Masalski, Monik, Witowski, Wójcik.

sobota, 11 listopada 2017:

Włókniarz Mirsk - Nysa Zgorzelec 4-1 (2-1)
Górnik Złotoryja - Orla Wąsosz 2-2 (0-2)
Olimpia Kamienna Góra - Sparta Grębocice 3-3 (1-0)
Stal Chocianów - AKS Strzegom 1-1 (0-1)
Karkonosze Jelenia Góra - Chrobry II Głogów 0-3 (0-0)

niedziela, 12 listopada 2017:

Górnik Boguszów-Gorce - Olimpia Kowary 1-5 (1-2)
Odra Ścinawa - Apis Jędrzychowice 1-3 (0-0)
Orkan Szczedrzykowice - Sudety Giebułtów 2-0 (1-0

Relacja Orla Wąsosz - Nysa Zgorzelec
Autor: Tomasz_Goral @ 2017-11-06, 08:13
Cenny jeden punkt przywieźli z Wąsosza piłkarze Nysy. Pojedynek był raczej pod dyktando gospodarzy jednak to Nysa pierwsza strzeliła bramkę za sprawą Maćka Machowskiego. Gospodarze mieli swoje sytuacje jednak nie udało im się w tej części meczu. Co nie udało im się w pierwszej połowie meczu udało im się w drugiej i w 70 minucie meczu udało im się wynik meczu wyrównać. Mecz zakończył się wynikiem 1:1 i z tego punktu piłkarze ze Zgorzelca mogą być zadowoleni.

NYSA: Franaszczuk - Pacak, Duduć, Łuszczyk, Borowy, Damian Piechno (Wojciechowski), Stępniewicz (Masalski), Jaworski, Witowski, Daniel Piechno, Machowski.

Autor: Tomasz_Goral @ 2017-11-03, 08:23
W najbliższy weekend odbędzie się kolejna kolejka IV ligi w której to Nysa Zgorzelec udaje się do Wąsoszy na mecz z miejscową Orlą. Orla obecnie zajmuje 12 miejsce w ligowej tabeli i ma 4 punkty więcej od Nysy Zgorzelec. Orla ,ma tez jeden mecz mniej gdyż w ostatniej kolejce mecz pomiędzy Orlą Wąsosz a Włókniarzem Mirsk został przeniesiony na inny termin. Nysa w ostatniej kolejce w derbowym pojedynku uległa Apisowi Jędrzychowice i mecz z Orlą będzie doskonałą okazją do zmazania plamy po tym nieudanym pojedynku.

Autor: Tomasz_Goral @ 2017-10-29, 15:30
Porażką Nysy zakończył się sobotni pojedynek derbowy pomiędzy Nysą Zgorzelec a Apisem Jędrzychowice. Apis okazał się dużo lepszy praktycznie w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła, Nysa dodatkowo popełniła sporo indywidualnych błędów po których została skarcona przez piłkarzy Apisu. Z pojedynku derbowego górą wyszli zawodnicy aktualnego lidera IV ligi.

Spałek (46 Franaszczuk) - Monik (75 Damian Piechno), Duduć, Łuszczyk, Witowski (70 Buzała), Borowy, Stępniewicz, Jaworski, Wójcik, Daniel Piechno, Machowski.

Nysa Zgorzelec - Apis Jędrzychowice
Autor: Tomasz_Goral @ 2017-10-27, 15:01
DERBY! Obecność obowiązkowa!
Już jutro (28.10) o 14:00 na stadionie przy Maratońskiej dojdzie do derbowego pojedynku Nysy Zgorzelec z Apisem Jędrzychowice.

Pojedynek Nysy i Apisu na pewno elektryzuje dużą rzesze kibiców. Drużyna z Jędrzychowic to obecnie lider IV ligi (zachód), który prezentuje bardzo dobrą jakość. Jednak pojedynki derbowe żądzą się swoimi prawami w związku z czym wszystko może się zdarzyć

Sparta Grębocice - Nysa Zgorzelec 2:1
Autor: Tomasz_Goral @ 2017-10-23, 06:56
Porażką zakończyło się sobotnie spotkanie Nysy Zgorzelec z drużyną Sparty Grębocice.
Nysa pojechała na ten mecz gołą 11, jednak dzielnie walczyła by uzyskać korzystny wynik. Nysa od pierwszego gwizdka ustawiła się na grę z kontry wzmacniając przy tym formację obronną. Przynosiło to pożądany efekt gdyż do 40 minuty gospodarze nie mogli zdobyć bramki. We wspomnianej 40 minucie meczu, wykorzystując błąd przy wznowieniu gry, bramkę dla gospodarzy zdobył jeden z zawodników Sparty. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.
W drugiej odsłonie meczu po faulu na jednym z zawodników gospodarzy sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił kolejny z zawodników Sparty. W 65 minucie meczu za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał zawodnik z Grębocic. Spowodowało to zamieszanie w szeregach gospodarzy co zaowocowało bramką kontaktową dla Nysy, którą zdobył Łukasz Wójcik. Po tym ciosie zawodnicy gospodarzy zaczęli lepiej się bronić i to oni mogli zdobyć kolejną bramkę. Mecz jednak zakończył się zwycięstwem Sparty Grębocice 2:1.

Spałek - Daniel Piechno, Łuszczyk, Monik, Jaworski, Buzała, Witowski, Bogdaniec, Damian Piechno, Wójcik, Machowski.