Zapomniałem hasła
Rejestracja

Nysa Zgorzelec - Olimpia Kamienna Góra 2:1
Autor: Tomasz_Goral @ 2017-08-21, 08:22
Drugi mecz w ramach Sport-Track IV ligi i pierwszy meczu na stadionie w Zgorzelcu zakończył się upragnionym zwycięstwem zgorzelczan.

Nysa mecz zagrała w składzie:
NYSA: Spałek - Duduć, Borowy, G. Monik, Łuszczyk, Jaworski, Pacak (70 Bogdaniec), Daniel Piechno, Witowski, Wójcik, Machowski.

Od pierwszego gwizdka mocno atakowali gospodarze, którzy już po kilki minutach mogli prowadzić. Z minuty na minutę przewaga Nysy była coraz bardziej widoczna. Najbardziej widoczny był przede wszystkim Maciek Machowski, który raz po raz starał się zdobyć bramkę dla zespołu Nysy. Próbował z prawej strony, z lewej, ustrzelił poprzeczkę, jednak do siatki trafił dopiero w 25 minucie meczu, kiedy to wykorzystał doskonałe prostopadłe podanie Łukasza Wójcika i delikatnym plasowanym strzałem tuż obok bramkarza gości dał Nysie prowadzenie. Po bramce przewaga Nysy była jeszcze większa jednak nie przyczyniło się to do zdobycia bramki, choć szans na ich zdobycie było sporo. Swoich szans nie wykorzystali Piechno oraz Witowski.
Po zmianie stron na początku drugiej połowy obraz gry nie wiele się zmienił. Mocno cofnięta drużyna Olimpii ograniczała się jedynie do grania długich piłek na jednego ze swoich napastników, jednak większość z tych piłek padało łupem obrońców gospodarzy. W 59 minucie jednak gościom udało się zdobyć bramkę wyrównującą i na boisku zaczęło robić się nerwowo. Zawodnicy Nysy starali się jak mogli, jednak nieskuteczność w tym meczu aż raziła. Wielokrotnie obijane były poprzeczki i słupki, jednak drugiej bramki nie udawało się zdobyć. Gdy wydawało się, że Nysa podzieli się punktami z Olimpią Kamienna Góra, w 87 minucie meczu genialnym wolejem popisał się będący w dobrej dyspozycji Maciej Machowski i zdobył dla Nysy drugą bramkę, dając tym samym trzy punkty w tym meczu.
Żałować można tylu nie wykorzystanych okazji, który mieli gospodarze, jednak to dopiero początek sezonu i miejmy nadzieję, że skuteczność wróci już w najbliższym meczu ligowym. Tymczasem sobotnie zwycięstwo skutkuje tym, że Nysa po dwóch kolejkach znajduje się na 5 miejscu w ligowej tabeli.

Oro komplet wyników:

sobota, 19 sierpnia 2017:

AKS Strzegom - Orkan Szczedrzykowice 2-3 (1-1)
Sparta Grębocice - Karkonosze Jelenia Góra 0-0
Orla Wąsosz - Stal Chocianów 0-1 (0-0)
Włókniarz Mirsk - Chrobry II Głogów 4-2 (2-1)
Olimpia Kowary - Sudety Giebułtów 2-2 (2-1)
Nysa Zgorzelec - Olimpia Kamienna Góra 2-1 (1-0)

niedziela, 20 sierpnia 2017:

Apis Jędrzychowice - GórniK Boguszów-Gorce 4-0 (2-0)
Odra Ścinawa - Górnik Złotoryja 2-3

Na czele tabeli znajduje się naszpikowany byłymi 1 ligowcami drużyna Apisu Jędrzychowice, która pewnie pokonała Górnik Boguszów Gorce 4:0.